historia

Zakladateľom Krav maga bol Imrich (Imi) Lichtenfeld. Lichtenfeld sa narodil 26. mája 1910 v Budapešti a detstvo a dospievanie prežil v Bratislave.

imi_lichtenfeldLichtenfeld sa narodil 26. mája 1910 v Budapešti za čias Rakúsko-Uhorska do maďarskej židovskej rodiny. Vyrastal v Bratislave na Slovensku. Jeho otec, Samuel Lichtenfeld, bol vrchným inšpektorom bratislavskej polície.Imiho otec založil ťažkoatletický klub Herkules kde Imi Lichtenfeld trénoval  a kde vyučoval sebaobranu. Lichtenfeld bol už od mladosti úspešný boxer, zápasník a gymnasta. Súťažil na národných aj medzinárodných podujatiach a bol šampiónom a členom Slovenského národného zápasníckeho tímu. V roku 1928 zvíťazil na slovenskom šampionáte v zápasení v kategórií mládeže a v roku 1929 v kategórií dospelých na šampionáte v ľahkej a strednej váhe. V ten istý rok taktiež  získal víťazstvo na národnom šampionáte v boxe a medzinárodnom šampionáte v gymnastike. V druhej polovici 40tych rokov ohrozovali židov žijúcich v Bratislave antisem pogromy. Spolu s ďalšími židovskými boxermi a zápasníkmi pomáhal Lichtenfeld v obrane ich židovskej komunity proti rasistickým skupinám. Akonáhle si uvedomil, že šport má málo spoločného so skutočným bojom, začal s vývojom systému techník pre praktickú sebaobranu v život ohrozujúcich situáciách.

 

 

1401086490353Jeho študentom a nasledovníkom je Eyal Yanilov. Študoval KM od roku 1973 pod osobním vedenim Imiho Lichtenfelda (Sde Ora) a neskôr pôsobil ako jeho najbližší asistent a od 80-tych rokov ako nasledovník. Jediný obdržal  „founder´s Diploma of Excellence“ (diplom dokonalosti od zakladateľa).Je absolventom školy pre trénerov a inštruktorov na Wingate inštitútu pre šport a telesnú prípravu a inžinierom v odbore elektroniky. Roky trénoval členov protiteroristických elitných jednotiek.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť